Nieuws
11 juli, Vlaams-nationale feestdag - Voorpostwandeling
11 juli 2010
Een honderdtal militanten, waaronder een stevige afvaardiging van Voorpost-Nederland, trotseerden de tropische temperaturen en troepten te 11 uur samen op het kerkplein van Zaventem.
Na een welkomstwoord door actieverantwoordelijke Luc Vermeulen werd er opgestapt naar het gemeentehuis van Zaventem waar Bart Van Gucht, verantwoordelijke voor Voorpost-Leuven, een overzicht gaf van de steeds verder voortschrijdende verfransing van Vlaams-Brabant.
Met de bussen ging het dan naar ons tweede actieadres nml. de privéwoonst van Christian Van Eycken de enige fransdolle verkozene in Vlaams-Brabant van de lijst UF (Union Francofone). Dit fransdolle individu heeft zijn officieel adres eveneens in Zaventem. Met loeiende sirene en een korte toespraak werd hem duidelijk gemaakt dat er geen sprake kan zijn van een verdere uitbreiding van Brussel en/of corridor naar Wallonië.
De tweede gemeente die we aandeden was de faciliteitengemeente Kraainem, waar we een bezoek brachten aan de Franstalige school. Europarlementslid Philip Claeys kloeg in een gloedvolle toespraak de verfransingspolitiek via het Franstalig onderwijs aan. Nota bene betaald door Vlaanderen! Na een ‘wandeling’ door het centrum van Kraainem met tientallen Leeuwenvlaggen ging het met de bussen naar onze laatste gemeente, namelijk Wezembeek-Oppem. Wezenbeek-oppem met zijn rabiate fransdolle burgemeester Van Houbrouck. Ook hier trokken we door het centrum van de gemeente waarbij we even halt hielden aan een sympathieke kroeg waar we enerzijds onze gigantische dorst konden lessen en anderzijds de plaatselijke Vlaamse middenstand konden steunen.
Uiteindelijk hield onze voorzitter Johan Vanslambrouck voor het gemeentehuis van Wezembeek de slottoespraak, waarbij reeds een oproep werd gedaan voor de betoging van TAK op zondag 19 september met als thema “Dwars door Wezembeek”
Via de media – radio en TV - die evenals de politionele diensten talrijk aanwezig waren, konden we onze boodschap ruim verspreiden.
Uitzending VRT:
Foto's :
1) Aankomst te Zaventem. De belgische vlag behoort niet tot onze uitrusting, maar dat kon u al vermoeden.
2) Luc Vermeulen verstrekt de richtlijnen omtrent de "wandeling".
3) Bart Van Gucht aan het Zaventemse gemeentehuis.
4) Actie voor de privéwoonst van Christian Van Eycken.
5) Philip Claeys voor de Franstalige school te Kraainem.
6) Met Leeuwenvlaggen door Wezembeek-Oppem.
7) In stoet door Wezembeek-Oppem.
8) Veel belangstelling voor onze "wandeling" ...
9) Slottoespraak door voorzitter Johan Vanslambrouck.
Categorie: Faciliteiten
Regio: Vlaanderen